Hakkımızda

Makina Öğrenme Merkezi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın Öğrenme Portalıdır.

Makina Öğrenme Merkezi Nedir?

Zaman ve mekandan bağımsız olarak, bilgisayar teknolojileri aracılığıyla, sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak eğitimlerin yapıldığı, katılımcının istediği zaman bu dersleri tekrar görüntüleyebildiği, eğitim dokümanlarına erişebildiği, eğitimle ilgili sınav sonuçları, ders notu, ek videolar, anket vb. materyallere erişebildiği, çağdaş, yenilikçi, akılcı, eğitim almak isteyen kişiyi, eğitmen ve eğitim materyalleriyle buluşturan bir öğrenme yönetim sistemi ve dijital eğitim platformudur.

Makina Öğrenme Merkezi’ nin Kullanıcılar için Avantajları Nelerdir?

Zaman ve mekandan bağımsızdır,

Ömür Boyu erişim özelliği sayesinde bilgiyi elde tutmayı sağlar,

Dijital araçlar aracılığıyla kişinin ihtiyacına uygun öğrenme teknikleri sağlar,

Aynı anda daha fazla kişiye, daha fazla veriye erişim kolaylığı sağlar,

Herhangi bir coğrafi kısıt olmadan küresel öğrencilik imkanı sağlar,

Eğitimlere daha düşük maliyet ile ulaşılması olanağı,

Kişisel eğitim deneyimi takip edilebilir ve raporlanabilir,

Bilgiye kolay erişim sağlar,

Katılımcının ilgi alanına göre eğitim ve içerik önermeleri yaparak katılımcıyı doğru eğitim ile buluşturur.

Makina Öğrenme Merkezi’ nin Özellikleri Nelerdir?

Öğrenme Merkezinin önceliği tüm üyelerimiz olmakla beraber içeriklere ilgi duyan kişi, kurum ve kuruluşlara senkron ve asenkron eğitim modelleri sunmaktır.

Öğrenme Merkezi portalı içerisinde yüzlerce eğitmenin sunumuyla binlerce asenkron eğitimin dışında, yüz yüze eğitim modülleri ve eğitim dokümanları bulunmaktadır.

Öğrenme Merkezini deneyimleyen katılımcılar; meslek ve ilgi alanına göre birçok eğitim içeriğine ulaşabilecek ve kişisel gelişimlerini kendi zamanlarına uygun olarak planlayabilmektedirler.

Öğrenme Merkezi sisteminde yer alan kullanıcılar; kayıt oldukları eğitimleri görüntüleyebilme, istedikleri zaman eğitim videolarına ve eğitimler sonunda verilen katılım sertifikalarına ulaşabilme, katıldıkları eğitimleri detaylı raporlayabilme, tamamlanan eğitim videolarını istedikleri zaman tekrar izleyebilme, katıldıkları eğitimlerin eğitmenlerine mesaj gönderme v.b. birçok özelliği profil sayfalarından yönetebilmektedirler.